AP7383-44WR-7
MFR.Part #
AP7383-44WR-7
JLCPCB Part #
C3745094
Package
SOT-25
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V@(150mA) 150mA 30V 3uA 4.4V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS