AP7380-36Y-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP7380-36Y-13
JLCPCB Part #
C7077003
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8uA 150mA 24V 3.6V 360mV@(50mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS