AP7375Q-18Y-13
MFR.Part #
AP7375Q-18Y-13
JLCPCB Part #
C20717713
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.8V 120uVrms 2.1uA 300mA 35mV@(10mA) 45V 85dB@(1kHz) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS