AP7370-33WR-7
MFR.Part #
AP7370-33WR-7
JLCPCB Part #
C6124433
Package
SOT-25
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5uA 18V 3.3V 300mA 500mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS