AP7370-33SA-7
MFR.Part #
AP7370-33SA-7
JLCPCB Part #
C3745233
Package
SOT-23
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5uA 18V 3.3V 500mA 500mV@(100mA) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS