AP7366-33W5-7
MFR.Part #
AP7366-33W5-7
JLCPCB Part #
C526385
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 320mV@(600mA) 600mA 60uA 6V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS