AP7366-28W5-7
MFR.Part #
AP7366-28W5-7
JLCPCB Part #
C7076990
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.8V 600mA 6V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS