AP7365-33WG-7
MFR.Part #
AP7365-33WG-7
JLCPCB Part #
C150742
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300uA 400mV@(600mA) 600mA 65dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS