AP7363-33D-13
MFR.Part #
AP7363-33D-13
JLCPCB Part #
C108723
Package
TO-252
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5A 100uVrms 3.3V 5.5V 500uA 61dB、65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS