AP7362-33SP-13
MFR.Part #
AP7362-33SP-13
JLCPCB Part #
C780775
Package
SO-8-EP
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 240mV@(1.5A) 3.3V 5.5V 500uA 65dB@(120Hz) 90uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SO-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS