AP7361-28E-13
MFR.Part #
AP7361-28E-13
JLCPCB Part #
C5564280
Package
SOT-223
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1A 2.8V 500mV@(1A) 65dB@(10kHz) 6V 70uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS