AP7361-18FGE-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP7361-18FGE-7
JLCPCB Part #
C460390
Package
DFN3030-8-EP
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 1A 500mV@(1A) 60dB@(1kHz) 6V 70uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive DFN3030-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS