AP7361-18E-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP7361-18E-13
JLCPCB Part #
C5553268
Package
SOT-223
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 1A 60dB@(1kHz) 6V 70uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS