AP7361E-18FGE-7
MFR.Part #
AP7361E-18FGE-7
JLCPCB Part #
C3750598
Package
DFN3030-8
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 1A 360mV@(1A) 60uA 6V 75dB@(1kHz) Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive DFN3030-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS