AP7361EA-33ER-13
MFR.Part #
AP7361EA-33ER-13
JLCPCB Part #
C7076973
Package
SOT-223R
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1A 3.3V 360mV@(1A) 68uA 6V 75dB Fixed Over Current Protection Positive SOT-223R Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS