AP7361EA-33E-13
MFR.Part #
AP7361EA-33E-13
JLCPCB Part #
C5564299
Package
SOT-223
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1A 3.3V 360mV@(1A) 68uA 6V 75dB Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS