AP7361C-33FGE-7
MFR.Part #
AP7361C-33FGE-7
JLCPCB Part #
C151007
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1A 3.3V 360mV@(1A) 60uA 6V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DFN-8-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS