AP7347DQ-28W5-7
MFR.Part #
AP7347DQ-28W5-7
JLCPCB Part #
C3743320
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.8V 320mV@(500mA) 5.5V 500mA 60uA 60uVrms 75dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS