AP7343-12W5-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP7343-12W5-7
JLCPCB Part #
C3747020
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 300mA 35uA 390mV@(300mA) 5.25V 60uVrms 75dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS