AP7343D-33W5-7
MFR.Part #
AP7343D-33W5-7
JLCPCB Part #
C3000004
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300mA 300mV@(300mA) 35uA 5.25V 60uVrms 75dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Fixed Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS