AP7343DQ-28W5-7
MFR.Part #
AP7343DQ-28W5-7
JLCPCB Part #
C3745883
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.8V 250mV@(300mA) 300mA 35uA 5.25V 60uVrms 75dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS