AP7343DQ-18W5-7
MFR.Part #
AP7343DQ-18W5-7
JLCPCB Part #
C3749452
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 300mA 35uA 410mV@(300mA) 5.25V 60uVrms 75dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS