AP7335A-33W5-7
MFR.Part #
AP7335A-33W5-7
JLCPCB Part #
C7076875
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃ 1 200mV@(300mA) 3.3V 300mA 65dB@(1kHz) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS