AP7315-23SR-7
MFR.Part #
AP7315-23SR-7
JLCPCB Part #
C5944073
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 2.3V 380mV@(150mA) 5.25V 60uA 60uVrms 75dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS