AP7315-12W5-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP7315-12W5-7
JLCPCB Part #
C5564131
Package
SOT25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 150mA 5.25V 60uA 60uVrms 640mV@(150mA) 75dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS