AP7315-11SR-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP7315-11SR-7
JLCPCB Part #
C5564128
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.1V 150mA 35uA 5.25V 60uVrms 640mV@(150mA) 75dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS