AP7315DQ-28W5-7
MFR.Part #
AP7315DQ-28W5-7
JLCPCB Part #
C6741256
Package
SOT-25
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 150mA 2.8V 290mV@(150mA) 5.25V 60uA 60uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS