AP7215-33YG-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP7215-33YG-13
JLCPCB Part #
C460367
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 250mV@(100mA) 3.3V 5.5V 55dB@(1kHz) 600mA 80uA Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS