AP7115-28WG-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP7115-28WG-7
JLCPCB Part #
C6500864
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 2.8V 5.5V 50uVrms 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS