AP2210K-2.5TRG1
MFR.Part #
AP2210K-2.5TRG1
JLCPCB Part #
C460340
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 13.2V 180uA 2.5V 300mA 400mV@(300mA) 75dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS