AP2127K-4.75TRG1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP2127K-4.75TRG1
JLCPCB Part #
C6125559
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 140mV@(300mA) 300mA 4.75V 60uA 60uVrms 68dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS