AP2127K-2.5TRG1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP2127K-2.5TRG1
JLCPCB Part #
C460326
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 170mV@(300mA) 2.5V 300mA 60uA 60uVrms 68dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS