AP2125KS-2.8TRG1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP2125KS-2.8TRG1
JLCPCB Part #
C5553015
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.8V 300mA 50uVrms 60uA 65dB@(100Hz) 65mV@(300mA) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS