AP2121AK-1.8TRG1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP2121AK-1.8TRG1
JLCPCB Part #
C460319
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 200mA 25uA 300mV@(100mA) 30uVrms 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS