AP2120N-1.8TRG1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP2120N-1.8TRG1
JLCPCB Part #
C460317
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.8V 150mA 25uA 30uVrms 500mV@(150mA) 6V 99dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS