AP2120N-1.2TRG1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP2120N-1.2TRG1
JLCPCB Part #
C176946
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.2V 150mA 15uVrms 25uA 65dB@(1kHz) 6V 700mV@(100mA) Fixed Over Current Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS