AP2114S-1.2TRG1
MFR.Part #
AP2114S-1.2TRG1
JLCPCB Part #
C5552995
Package
TO-263
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 1.3V@(1A) 1A 30uVrms 60uA 68dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TO-263 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS