AP2114D-3.3TRG1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP2114D-3.3TRG1
JLCPCB Part #
C460311
Package
TO-252-2
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1A 3.3V 30uVrms 65dB@(1kHz) 6V 750mV@(1A) 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive TO-252-2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS