AP2112K-2.5TRG1
MFR.Part #
AP2112K-2.5TRG1
JLCPCB Part #
C176945
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 250mV@(600mA) 50uVrms 55uA 600mA 65dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS