AP2111H-3.3TRG1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP2111H-3.3TRG1
JLCPCB Part #
C155300
Package
SOT-223
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 250mV@(600mA) 3.3V 50uVrms 55uA 600mA 65dB@(1kHz) 6V Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS