AP131-33WG-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP131-33WG-7
JLCPCB Part #
C460309
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uA 3.3V 300mA 5.5V 500mV@(300mA) 60dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS