AP131-28WL-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP131-28WL-7
JLCPCB Part #
C3743623
Package
SOT-25
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.8V 300mA 5.5V 500mV@(300mA) 50uA 60dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS