AP130-33YG-13
MFR.Part #
AP130-33YG-13
JLCPCB Part #
C5278452
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uA 3.3V 300mA 5.5V 500mV@(300mA) 58dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS