AP130-28YRL-13
MFR.Part #
AP130-28YRL-13
JLCPCB Part #
C5944000
Package
SOT-89R-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uA 2.8V 300mA 5.5V 500mV@(300mA) 58dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89R-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS