AP130-28YRG-13
MFR.Part #
AP130-28YRG-13
JLCPCB Part #
C3747895
Package
SOT-89R-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.8V 300mA 400mV@(300mA) 5.5V 50uA 58dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89R-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS