AP1186K5-18L-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP1186K5-18L-13
JLCPCB Part #
C3750759
Package
TO-263-5
Description
0℃~+150℃@(Tj) 1 1.5A 1.8V 10mA 12V 380mV@(1.5A) 70dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS