AP1117Y25L-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP1117Y25L-13
JLCPCB Part #
C3746750
Package
SOT-89-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.4V@(1A) 10mA 18V 1A 2.5V 60dB@(180Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS