AP1117E18G-13
MFR.Part #
AP1117E18G-13
JLCPCB Part #
C110459
Package
SOT-223
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 1 1.4V@(1A) 1.8V 18V 1A 70dB@(180Hz) Fixed Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS