ALS8W36A
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
ALS8W36A
JLCPCB Part #
C341742
Package
DO-218
Description
-55℃~+175℃ 10uA 114A 36V 40V 58.1V 6.6kW@10/1000us TVS Unidirectional DO-218 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS