74LVC240AT20-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
74LVC240AT20-13
JLCPCB Part #
C842650
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+125℃ 1.65V~3.6V 2 24mA 24mA 3.8ns@3.3V,50pF 4 40uA 74LVC Schmitt trigger Tri-State Unidirectional TSSOP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS